- Part # MPAR-B2400F-V4A
- Category Pneumatics
- Category Pneumatic Cylinder
- Weight 15.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MPARB2400FV4A
MP-SERIES ELECTRIC CYLINDERS
FRAME SIZE = 40
ROD STROKE LENGTH = 400 MM (16.6 IN.)
460V AC
12.7 MM/REV (0.5 IN./REV)
MULTI-TURN 128 SIN/COS ABS ENCODER
24 VDC BRAKE
AXIAL (IN-LINE) MOTOR MOUNTING
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 30/09/2025
MPAR-B2400F-V4A
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # MPAR-B2400F-V4A
- Category Pneumatics
- Category Pneumatic Cylinder
- Weight 15.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MPARB2400FV4A
MP-SERIES ELECTRIC CYLINDERS
FRAME SIZE = 40
460V AC
12.7 MM/REV (0.5 IN./REV)
24 VDC BRAKE