- Part # SMC600PS12-C
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
SMC600PS12C
AC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
600W
50A
12V
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT POWER MAX:600W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:12V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:50A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:-
HEIGHT:63.5MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/23/2022
SMC600PS12-C
Specifications
- Part # SMC600PS12-C
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
SMC600PS12C
AC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
600W
50A
12V
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT POWER MAX:600W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:12V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:50A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:-