- Part # PCM50US28
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
PCM50US28
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
ADAPTOR
AC-DC
MEDICAL
28V
1.78A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:50W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:28V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:1.78A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/23/2022
PCM50US28
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PCM50US28
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
PCM50US28
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
ADAPTOR
AC-DC
MEDICAL
28V
1.78A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:50W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:28V