- Part # JCD0548S15
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
JCD0548S15
DC-DC CONVERTER
ISO POL
1 O/P
5W
333MA
15V
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
INPUT RATIO:2:1
OUTPUT POWER MAX:5W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:333MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
JCD0548S15
Specifications
- Part # JCD0548S15
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
JCD0548S15
DC-DC CONVERTER
ISO POL
1 O/P
5W
333MA
15V
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
INPUT RATIO:2:1
OUTPUT POWER MAX:5W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V