- Part # ASB110PS12
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ASB110PS12
POWER SUPPLY
AC-DC
12V
9.17A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:110W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:12V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:9.17A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
ASB110PS12
Specifications
- Part # ASB110PS12
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ASB110PS12
POWER SUPPLY
AC-DC
12V
9.17A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:110W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:12V