- Part # AFM45US24C2
- Category Power Supplies
- Category Power Supply Accessory
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
AFM45US24C2
ADAPTOR
AC-DC
MEDICAL
24V
2A
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE & MEDICAL
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:48W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:24V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:2A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
PRODUCT RANGE:AFM SERIESROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/23/2022
AFM45US24C2
Specifications
- Part # AFM45US24C2
- Category Power Supplies
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
AFM45US24C2
ADAPTOR
AC-DC
MEDICAL
24V
2A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:48W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:24V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:2A