- Part # RD20N331J500A5HAND
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RD20N331J500A5HAND
CAP
330PF
50V
5%
C0G/NP0
CAPACITANCE:330PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:RD20 SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:C0G / NP0
LEAD SPACING:2.5MM
OPERATING ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
RD20N331J500A5HAND
Specifications
- Part # RD20N331J500A5HAND
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RD20N331J500A5HAND
CAP
330PF
50V
5%
C0G/NP0
CAPACITANCE:330PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:RD20 SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
LEAD SPACING:2.5MM