- Part # PRV6SAABJYB25502KA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PRV6SAABJYB25502KA
POTENTIOMETER
CERMET
5KOHM
10%
1.5W
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:1.5W
RESISTANCE TOLERANCE:± 10%
PRODUCT RANGE:PRV6 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:-
SHAFT DIAMETER:3.18MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
PRV6SAABJYB25502KA
Specifications
- Part # PRV6SAABJYB25502KA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PRV6SAABJYB25502KA
POTENTIOMETER
CERMET
5KOHM
10%
1.5W
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:1.5W
RESISTANCE TOLERANCE:± 10%
PRODUCT RANGE:PRV6 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:-