- Part # 357B0102MAB251S22
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
357B0102MAB251S22
POT
SLOTTED
1K
6.35MM
20%
BUSHING
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:357 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:BUSHING
SHAFT DIAMETER:6.35MM
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
357B0102MAB251S22
Specifications
- Part # 357B0102MAB251S22
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
357B0102MAB251S22
POT
SLOTTED
1K
6.35MM
20%
BUSHING
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:357 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:BUSHING
SHAFT DIAMETER:6.35MM