- Part # 248FGJSPXB25102MA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
248FGJSPXB25102MA
POTENTIOMETER
1K
TRACK RESISTANCE:1KOHM
TRACK TAPER:LINEAR
NO. OF TURNS:1
SHAFT DIAMETER:6.35MM
SHAFT LENGTH - METRIC:22.2MM
RESISTANCE TOLERAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/21/2022
248FGJSPXB25102MA
Specifications
- Part # 248FGJSPXB25102MA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
248FGJSPXB25102MA
POTENTIOMETER
1K
TRACK RESISTANCE:1KOHM
TRACK TAPER:LINEAR
NO. OF TURNS:1
SHAFT DIAMETER:6.35MM
SHAFT LENGTH - METRIC:22.2MM