- Part # 14910A0BHSX10502KA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.09 lbs
Product Information
Description:
14910A0BHSX10502KA
CONDUCTIVE AND CERMET POTENTIOMETER
350 VAC
POWER RATING: 1 W
1 GANG
5 KOHMS
TOLERANCE: 10%
1 TURN
PLASTIC
IP64
150 PPM / C
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
14910A0BHSX10502KA
Specifications
- Part # 14910A0BHSX10502KA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.09 lbs
Product Information
Description:
14910A0BHSX10502KA
350 VAC
POWER RATING: 1 W
1 GANG
5 KOHMS
TOLERANCE: 10%