- Part # PE60L0FLW471MA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
PE60L0FLW471MA
POTENTIOMETER
470R
6W
TRACK RESISTANCE:470OHM
TRACK TAPER:LINEAR
NO. OF TURNS:1
SHAFT DIAMETER:6MM
SHAFT LENGTH - METRIC:25MM
RESISTANCE TOLER
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
PE60L0FLW471MA
Specifications
- Part # PE60L0FLW471MA
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
PE60L0FLW471MA
POTENTIOMETER
470R
6W
TRACK RESISTANCE:470OHM
TRACK TAPER:LINEAR
NO. OF TURNS:1
SHAFT DIAMETER:6MM
SHAFT LENGTH - METRIC:25MM