- Part # SMBJ15A2
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMBJ15A2
TVS DIODE
600W
15V
DO-214AA
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:15V
BREAKDOWN VOLTAGE RANGE:16.7V TO 18.5V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:24.4V
DIODE CONFI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2012
SMBJ15A2
Specifications
- Part # SMBJ15A2
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMBJ15A2
TVS DIODE
600W
15V
DO-214AA
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:24.4V