- Part # SMBG20AHE352
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMBG20AHE352
PRICE/EA (MIN PURCH= 3000) TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DIODE
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:20V
BREAKDOWN VOLTAGE RANGE:22.2V TO 24.5V
CLAMPING V
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2012
SMBG20AHE352
Specifications
- Part # SMBG20AHE352
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMBG20AHE352