- Part # SMAJ54AHE361
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMAJ54AHE361
PRICE/EA (MIN PURCH= 3600) TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DIODE
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:54V
BREAKDOWN VOLTAGE RANGE:60V TO 66.3V
CLAMPING VOL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2012
SMAJ54AHE361
Specifications
- Part # SMAJ54AHE361
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMAJ54AHE361