- Part # AC01000007500JA100
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
AC01000007500JA100
(PRICE/TC) WIREWOUND RESISTOR
750 OHM
1W
5%
RESISTANCE:750OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:27V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND
PRODUCT LENGTH:11MMROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
AC01000007500JA100
Specifications
- Part # AC01000007500JA100
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
AC01000007500JA100
(PRICE/TC) WIREWOUND RESISTOR
750 OHM
1W
5%
RESISTANCE:750OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:27V