- Part # RN55D2941FB14
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
RN55D2941FB14
RESISTOR
AXIAL
2.94 KOHM
100 MILLIWATT
1% TOLERANCE
METAL FILM
2.29 MM X 6.1 MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/3/2023
RN55D2941FB14
Specifications
- Part # RN55D2941FB14
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
RN55D2941FB14
RESISTOR
AXIAL
2.94 KOHM
100 MILLIWATT
1% TOLERANCE
METAL FILM
2.29 MM X 6.1 MM