- Part # LVR05R0250FB12
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LVR05R0250FB12
RESISTOR
CURRENT SENSING
WIREWOUND
0.025 OHM
5W
1%
:AXIAL 8.38 X 23.5 MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- DALE ELECTRIC DALE LVR05R0250FB12
- DALE ELECTRONIC DALE LVR05R0250FB12
- DALE LVR05R0250FB12
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/19/2018
LVR05R0250FB12
Specifications
- Part # LVR05R0250FB12
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LVR05R0250FB12
RESISTOR
CURRENT SENSING
WIREWOUND
0.025 OHM
5W
1%
:AXIAL 8.38 X 23.5 MM