- Part # CRCW0805169RFKEA
Description:
CRCW0805169RFKEA
(PRICE/TC) RESISTOR
THICK FILM
169R
1% 0.125W
0805
RESISTOR CASE STYLE:0805 (2012 METRIC)
RESISTANCE:169OHM
PRODUCT RANGE:CRCW SERIES
VOLTAGE RATING:150V
RESISTOR ELEMENT TYPE:THICK FILM
POWER RATING:125MW
RESISTANCE TOLERANCE 1% ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- DALE ELECTRIC DALE CRCW0805169RFKEA
- DALE ELECTRONIC DALE CRCW0805169RFKEA
- DALE CRCW0805169RFKEA
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2019
CRCW0805169RFKEA
Specifications
- Part # CRCW0805169RFKEA
Description:
CRCW0805169RFKEA
(PRICE/TC) RESISTOR
THICK FILM
169R
1% 0.125W
0805
RESISTANCE:169OHM
PRODUCT RANGE:CRCW SERIES
VOLTAGE RATING:150V
POWER RATING:125MW