- Part # CRCW04027K50FKED
Description:
CRCW04027K50FKED
RES
THICK FILM
7K5
1%
0.063W
0402
RESISTOR CASE STYLE:0402 [1005 METRIC]
RESISTANCE:7.5KOHM
PRODUCT RANGE:CRCW SERIES
VOLTAGE RATING:50V
RESISTOR ELEMENT TYPE:THICK FILM
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 1% ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- DALE CRCW04027K50FKED.
- DALE ELECTRONIC DALE CRCW04027K50FKED.
- DALE ELECTRIC DALE CRCW04027K50FKED.
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2019
CRCW04027K50FKED
Specifications
- Part # CRCW04027K50FKED
Description:
CRCW04027K50FKED
RES
THICK FILM
7K5
1%
0.063W
0402
RESISTANCE:7.5KOHM
PRODUCT RANGE:CRCW SERIES
VOLTAGE RATING:50V
POWER RATING:63MW