- Part # CRCW020175R0FNED
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CRCW020175R0FNED
(PRICE/TC) RES
THICK FILM
75R
1%
0.05W
0201
RESISTANCE:75OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:50MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0201 [0603 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:GENERAL PURPOSE
VOLTAGE RATING:30V ROHS COMPLIANT:
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
CRCW020175R0FNED
Specifications
- Part # CRCW020175R0FNED
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CRCW020175R0FNED
(PRICE/TC) RES
THICK FILM
75R
1%
0.05W
0201
RESISTANCE:75OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:50MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:GENERAL PURPOSE