- Part # PR03000209101JAC00
Description:
PR03000209101JAC00
(PRICE/TC)
METAL FILM RESISTOR
9.1 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:9.1KOHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:750V
RESISTOR TECHNOLOGY:METAL FILM ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000209101JAC00
Specifications
- Part # PR03000209101JAC00
Description:
PR03000209101JAC00
(PRICE/TC)
METAL FILM RESISTOR
9.1 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:9.1KOHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:750V