- Part # PR03000208201JAC00
Description:
PR03000208201JAC00
METAL FILM RESISTOR
8.2 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:8.2KOHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
RESISTOR CASE STYLE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:750V
RESISTOR ELEMENT TYPE:METAL FILM
NO. OF PINS:2ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000208201JAC00
Specifications
- Part # PR03000208201JAC00
Description:
PR03000208201JAC00
METAL FILM RESISTOR
8.2 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:8.2KOHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
VOLTAGE RATING:750V