- Part # PR03000205603JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
PR03000205603JAC00
RESISTOR
560K OHM
3W
5%
METAL FILM
AXIAL
5.2MM X 16.7MM
ROHS3 COMPLIANT
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000205603JAC00
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PR03000205603JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
PR03000205603JAC00
RESISTOR
560K OHM
3W
5%
METAL FILM
AXIAL
5.2MM X 16.7MM