- Part # PR03000204700JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000204700JAC00
METAL FILM RESISTOR
470 OHM
3 W
5%
RESISTANCE:470OHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:750V
RESISTOR TECHNOLOGY:METAL FILM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000204700JAC00
Specifications
- Part # PR03000204700JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000204700JAC00
METAL FILM RESISTOR
470 OHM
3 W
5%
RESISTANCE:470OHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:750V