- Part # PR03000203609JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000203609JAC00
PRICE/EA (MIN PURCH= 500) RESISTOR
METAL FILM
36 OHM
3 W
5
RESISTANCE:36OHM
RESISTANCE TOLERANCE:5
POWER RATING:3W
VOLTAGE RATING:750V
TEMP
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2012
PR03000203609JAC00
Specifications
- Part # PR03000203609JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000203609JAC00
METAL FILM
36 OHM
3 W
5
RESISTANCE:36OHM
RESISTANCE TOLERANCE:5
POWER RATING:3W
VOLTAGE RATING:750V