- Part # PR03000201609JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
PR03000201609JAC00
RESISTOR
PRODUCT RANGE: PR03 SERIES
RESISTANCE: 16OHM
POWER RATING: 3W
RESISTANCE TOLERANCE: 5%
RESISTOR CASE STYLE: AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING: 750V
RESISTOR ELEMENT TYPE: METAL FILM
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2019
PR03000201609JAC00
Specifications
- Part # PR03000201609JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
PR03000201609JAC00
RESISTOR
PRODUCT RANGE: PR03 SERIES
RESISTANCE: 16OHM
POWER RATING: 3W
RESISTANCE TOLERANCE: 5%
VOLTAGE RATING: 750V