- Part # MAL210437152E3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MAL210437152E3
CAP ALUM ELECT
1500UF
450V
20%
SCREW
CAPACITANCE:1500ΜF
VOLTAGE(DC):450V
VOLTAGE(AC):-
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:SCREW
LIFETIME @ TEMPERATURE:5000 HOURS @ 105°C
POLARITY:POLAR
PRODUCT DIAMETER:65MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
MAL210437152E3
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # MAL210437152E3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MAL210437152E3
CAP ALUM ELECT
1500UF
450V
20%
SCREW
CAPACITANCE:1500ΜF
VOLTAGE(DC):450V
VOLTAGE(AC):-
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:SCREW
POLARITY:POLAR