- Part # K154K20X7RF5TH5
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K154K20X7RF5TH5
CAPACITOR CERAMIC 0.15UF
50V
X7R
10%
RAD
FULL REEL
CAPACITANCE:0.15ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5MM
PRODUCT RANGE:K SERIES ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
K154K20X7RF5TH5
Specifications
- Part # K154K20X7RF5TH5
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K154K20X7RF5TH5
CAPACITOR CERAMIC 0.15UF
50V
X7R
10%
RAD
FULL REEL
CAPACITANCE:0.15ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5MM