- Part # K101J15C0GF5TH5
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K101J15C0GF5TH5
(PRICE/TC) CERAMIC CAPACITOR 100PF 50V
C0G
5%
RADIAL
CAPACITANCE:100PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MONO-KAP SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 5%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:C0G / NP0
LEAD SPACING:5MM ROHS COMPLIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
K101J15C0GF5TH5
Specifications
- Part # K101J15C0GF5TH5
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K101J15C0GF5TH5
C0G
5%
RADIAL
CAPACITANCE:100PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MONO-KAP SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 5%
LEAD SPACING:5MM ROHS COMPLIA