- Part # K100J15C0GF53L2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K100J15C0GF53L2
CERAMIC CAPACITOR 10PF 50V
C0G/NP0
5%
RADIAL
CAPACITANCE:10PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:C0G / NP0
LEAD SPACING:2.5MM
PRODUCT RANGE:K SERIES ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
K100J15C0GF53L2
Specifications
- Part # K100J15C0GF53L2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K100J15C0GF53L2
CERAMIC CAPACITOR 10PF 50V
C0G/NP0
5%
RADIAL
CAPACITANCE:10PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
LEAD SPACING:2.5MM