- Part # D331K20Y5PL63L6R
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
D331K20Y5PL63L6R
CERAMIC CAPACITOR 330PF
500V
Y5P
10%
RADIAL
CAPACITANCE:330PF
VOLTAGE(DC):500V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5P
LEAD SPACING:6.35MM
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
PRODUCT RANGE:D SERIES ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
D331K20Y5PL63L6R
Specifications
- Part # D331K20Y5PL63L6R
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
D331K20Y5PL63L6R
CERAMIC CAPACITOR 330PF
500V
Y5P
10%
RADIAL
CAPACITANCE:330PF
VOLTAGE(DC):500V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5P
LEAD SPACING:6.35MM