- Part # BFC247066472
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BFC247066472
FILM CAPACITOR
MKT470 SERIES
4700 PF/4.7 NF/ 0.0047 UF
5%
METALLIZED POLYESTER
200 VAC / 400 VDC
12.7MM LEAD SPACING
RADIAL
THROUGH HOLE
18.5X7.2X2.5MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
BFC247066472
Specifications
- Part # BFC247066472
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BFC247066472
FILM CAPACITOR
MKT470 SERIES
4700 PF/4.7 NF/ 0.0047 UF
5%
METALLIZED POLYESTER
200 VAC / 400 VDC
12.7MM LEAD SPACING