- Part # BFC237012105
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BFC237012105
CAPACITOR
RADIAL
FILM
1UF
40VAC
63VDC
7.2X6X11 MM
5.08MM LS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/30/2023
BFC237012105
Specifications
- Part # BFC237012105
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BFC237012105
CAPACITOR
RADIAL
FILM
1UF
40VAC
63VDC
7.2X6X11 MM
5.08MM LS