- Part # BFC233860103
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
BFC233860103
CAPACITOR
RADIAL
FILM
0.01UF
1000 VDC
300 VAC
5X17.5MM
15LS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/15/2025
BFC233860103
Specifications
- Part # BFC233860103
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
BFC233860103
CAPACITOR
RADIAL
FILM
0.01UF
1000 VDC
300 VAC