- Part # AC07000006809JAC00
Description:
AC07000006809JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
68 OHM
7W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:68OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:22V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
AC07000006809JAC00
Specifications
- Part # AC07000006809JAC00
Description:
AC07000006809JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
68 OHM
7W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:68OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:22V