- Part # AC07000006800JAC00
Description:
AC07000006800JAC00
RESISTOR
WIREWOUND
680 OHM
7W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:680OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
RESISTOR CASE STYLE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:69V
RESISTOR ELEMENT TYPE:WIREWOUND ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/9/2023
AC07000006800JAC00
Specifications
- Part # AC07000006800JAC00
Description:
AC07000006800JAC00
RESISTOR
WIREWOUND
680 OHM
7W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:680OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
VOLTAGE RATING:69V