- Part # AC07000003009JAC00
Description:
AC07000003009JAC00
WIREWOUND RESISTOR
30 OHM
7W
5%
RESISTANCE:30OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
RESISTOR CASE STYLE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:14V
RESISTOR ELEMENT TYPE:WIREWOUND
NO. OF PINS:2PINS ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2019
AC07000003009JAC00
Specifications
- Part # AC07000003009JAC00
Description:
AC07000003009JAC00
WIREWOUND RESISTOR
30 OHM
7W
5%
RESISTANCE:30OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
VOLTAGE RATING:14V