- Part # AC03000006200JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
AC03000006200JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
620 OHM
3W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:620OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:43V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/5/2024
AC03000006200JAC00
Specifications
- Part # AC03000006200JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
AC03000006200JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
620 OHM
3W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:620OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:43V