- Part # WP1S-1R0JA5
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
WP1S1R0JA5
THROUGH HOLE WIREWOUND RESISTOR
WP-S SERIES
1 OHM
1 W
- 5%
50 V
AXIAL LEADED ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
WP1S-1R0JA5
Specifications
- Part # WP1S-1R0JA5
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
WP1S1R0JA5
WP-S SERIES
1 OHM
1 W
- 5%
50 V