- Part # WMHP35-10RF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
WMHP3510RF
RES
THICK FILM
10 OHM
35W
TO-220
RESISTANCE:10OHM
PRODUCT RANGE:WMHP SERIES
POWER RATING:35W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR CASE / PACKAGE:TO-220
VOLTAGE RATING:350V
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
PRODUCT DIAMETER:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
WMHP35-10RF
Specifications
- Part # WMHP35-10RF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
WMHP3510RF
RES
THICK FILM
10 OHM
35W
TO-220
RESISTANCE:10OHM
PRODUCT RANGE:WMHP SERIES
POWER RATING:35W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR CASE / PACKAGE:TO-220
VOLTAGE RATING:350V