- Part # LRMAP2512-R0011FT4
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LRMAP2512R0011FT4
(PRICE/TC) CURRENT SENSE RES
0R0011
3W
2512
RESISTANCE:0.0011OHM
PRODUCT RANGE:LRMA SERIES
RESISTOR CASE / PACKAGE:2512 [6432 METRIC]
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:METAL ALLOY
PRODUCT LENGTH:6.4MM ROHS COMPLIANT:
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
LRMAP2512-R0011FT4
Specifications
- Part # LRMAP2512-R0011FT4
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LRMAP2512R0011FT4
(PRICE/TC) CURRENT SENSE RES
0R0011
3W
2512
RESISTANCE:0.0011OHM
PRODUCT RANGE:LRMA SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%