- Part # LR2010-1R0FW
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LR20101R0FW
(PRICE/TC)
SURFACE MOUNT CHIP RESISTOR
AEC-Q200 LR SERIES
1 OHM
1 W
1%
200 V
2010 [5025 METRIC] ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
LR2010-1R0FW
Specifications
- Part # LR2010-1R0FW
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LR20101R0FW
(PRICE/TC)
SURFACE MOUNT CHIP RESISTOR
AEC-Q200 LR SERIES
1 OHM
1 W
1%
200 V