- Part # 22216KCJW33
- Category Machine Parts
- Category Bearing
- Weight 3.18 lbs
Product Information
Description:
22216KCJW33
SPHERICAL ROLLER BEARINGS
80 MM ID
140 MM OD
33 MM WIDTH
TAPERED 1:12 BORE
OPEN
STEEL CAGE CAGE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/2/2021
22216KCJW33
Specifications
- Part # 22216KCJW33
- Category Machine Parts
- Category Bearing
- Weight 3.18 lbs
Product Information
Description:
22216KCJW33
SPHERICAL ROLLER BEARINGS
80 MM ID
140 MM OD
33 MM WIDTH