- Part # LMZ21701SILT
- Category Integrated Circuits
- Category Optoisolator IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LMZ21701SILT
(PRICE/TC) SYNC BUCK CONV
NON-ISO
2.5MHZ
USIP-8
DC / DC CONVERTER TYPE:MODULE
INPUT VOLTAGE MIN:3V
INPUT VOLTAGE MAX:17V
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
DC / DC CONVERTER IC CASE:ΜSIP
NO. OF PINS:8PINS
OUTPUT CURRENT:1A
OUTPUT VOLTAGE ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
LMZ21701SILT
Specifications
- Part # LMZ21701SILT
- Category Integrated Circuits
- Category Optoisolator IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LMZ21701SILT
(PRICE/TC) SYNC BUCK CONV
NON-ISO
2.5MHZ
USIP-8
DC / DC CONVERTER TYPE:MODULE
INPUT VOLTAGE MIN:3V
INPUT VOLTAGE MAX:17V
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
DC / DC CONVERTER IC CASE:ΜSIP
NO. OF PINS:8PINS
OUTPUT CURRENT:1A