- Part # SC30821KT
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SC30821KT
INDUCTOR
AXIAL
820UH
INDUCTANCE:820¦H
INDUCTANCE TOLERANCE:¦ 10%
DC RESISTANCE MAX:65OHM
SELF RESONANT FREQUENCY:3.8MHZ
DC CURRENT RATING:43MA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/25/2023
SC30821KT
Specifications
- Part # SC30821KT
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SC30821KT
INDUCTOR
AXIAL
820UH
INDUCTANCE:820¦H
INDUCTANCE TOLERANCE:¦ 10%
DC RESISTANCE MAX:65OHM
SELF RESONANT FREQUENCY:3.8MHZ
DC CURRENT RATING:43MA