- Part # BMB2A0220AN4
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
BMB2A0220AN4
FERRITE BEAD
250MA
0805
IMPEDANCE @ 100MHZ:220OHM
FERRITE CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
PRODUCT RANGE:BMB-A SERIES
DC CURRENT RATING:250MA
DC RESISTANCE MAX:0.5OHM
IMPEDANCE TOLERANCE: 25%
AUTOMOTIVE QUALIFICATION
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/21/2023
BMB2A0220AN4
Specifications
- Part # BMB2A0220AN4
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
BMB2A0220AN4
FERRITE BEAD
250MA
0805
IMPEDANCE @ 100MHZ:220OHM
PRODUCT RANGE:BMB-A SERIES
DC CURRENT RATING:250MA
DC RESISTANCE MAX:0.5OHM
IMPEDANCE TOLERANCE: 25%