- Part # LVRL135S
- Category Panel Accessories
- Category Fuse
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LVRL135S
FUSE
PTC RESET
120V
1.35A
RADIAL
HOLDING CURRENT:1.35A
TRIPPING CURRENT:2.7A
INITIAL RESISTANCE MAX:0.167OHM
OPERATING VOLTAGE:120V
SERIES:PO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
LVRL135S
Specifications
- Part # LVRL135S
- Category Panel Accessories
- Category Fuse
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LVRL135S
FUSE
PTC RESET
120V
1.35A
RADIAL
HOLDING CURRENT:1.35A
TRIPPING CURRENT:2.7A
OPERATING VOLTAGE:120V