- Part # RN73C1J14R7BTDF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RN73C1J14R7BTDF
(PRICE/TC) RES
14R7
0.1%
0.063W
0603
THIN FILM
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:14.7OHM
PRODUCT RANGE:RN73 SERIES
VOLTAGE RATING:50V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THIN FILM
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.1%
ROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/24/2022
RN73C1J14R7BTDF
Specifications
- Part # RN73C1J14R7BTDF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RN73C1J14R7BTDF
(PRICE/TC) RES
14R7
0.1%
0.063W
0603
THIN FILM
RESISTANCE:14.7OHM
PRODUCT RANGE:RN73 SERIES
VOLTAGE RATING:50V
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.1%