- Part # RN73C1E105RBTDF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RN73C1E105RBTDF
RESISTOR
105R
0.1%
0.063W
0402
THIN FILM
RESISTOR CASE STYLE:0402 [1005 METRIC]
RESISTANCE:105OHM
PRODUCT RANGE:RN73 SERIES
VOLTAGE RATING:25V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THIN FILM
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 0.1%
ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/1/2022
RN73C1E105RBTDF
Specifications
- Part # RN73C1E105RBTDF
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RN73C1E105RBTDF
RESISTOR
105R
0.1%
0.063W
0402
THIN FILM
RESISTANCE:105OHM
PRODUCT RANGE:RN73 SERIES
VOLTAGE RATING:25V
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 0.1%